Brno – Zlín

Po pátečním výjezdu do Pardubic, kam nás společně jela necelá dvacítka fanatiků a dohromady se nás sešlo v sektoru cca 35 ševců, nás čekal další páteční výjezd do 100 km vzdáleného Brna. Dostává se ke mně info, že fanklub nedělá žádný hromadný výjezd na Brno, což mě překvapuje, protože už týden předtím nikdo z nich nebyl v Pardubicích. (Tento výjezd začínáme řešit teprve v pondělí, jelikož je toho teď straně moc – fotbal, hokej do toho ty evropské poháry.. 2x týdně na fotbal, 3x týdně na hokej, je to masakr..)  v úterý děláme událost na FB, volíme autobusovou dopravu, kterou později měníme na mikrobusovo-automobilovou dopravu. 😀 Každopádně si určitě nikdo nemůže stěžovat, zvláště ti kteří jeli v súvéčkách 🙂 Celkově nás je něco přes 30 ks.22

Po příjezdu do Brna se jednomu členovi naší posádky neudělalo dobře a hazí vedle auta grcku, zřejmě bylo na vině zdejší klima. Velkou výhodu měli nové mladé tváře, které se rozhodli jet spolu s námi a měli tak jisté lístky, bohužel jsme sektor i s ostatními ševci vyprodali. Proč bohužel? Protože před branami GFRD arény zůstalo několik ševců, smutných ševců, kteří se na hokej prostě nedostali a mohli tak jet rovnou domů.. Na to se nemohl dívat jeden z nás a svůj lístek věnoval smutné slečně bez lístku, se slovy: ,,Ona z toho hokeje bude mít víc než já, já se du raději někam ožrat“.

A nebyl sám, z údajné podnapilosti, byl nevpuštěn další člen naší posádky, který se sice nějakým záhadným způsobem dostal na první třetinu do sektoru, ale později byl zase vyveden. Zajímavé bylo zjištění, že byl vyhozený jen tak, protože se nelíbil, nějakému vrchnímu pořadateli, který měl na starost fanoušky hostů. Nebyla provedena dechová zkouška na alkohol, před ani potom, co jsme o ni žádali. Bylo nám řečeno, že on je opilý, že nemůže ani mluvit, to jsme vyvrátili tím, že ten člověk má vadu řeči a tak prostě normálně mluví. Pak nám bylo tvrzeno, že z něho táhne alkohol a to, že je ten důvod proč ho nepustí na stadion a že už rozhodl a že už s tím nic neuděláme. V tu chvíli mu už nic jiného nezbývalo, něž se jít tedy skutečně ožrat.

Jelikož mě zdržují nějaké okolnosti, dostávám se na stadion s megafonem asi až ve 2-3 minutě. To už je ten prťavý sektor k prasknutí a tak rozjíždím support a za dalších asi 5 min máme i buben.  Co bych řekl k fandění, no čekal jsem to popravdě i horší :D, pomohlo i to, že jsme se dostali dvakrát do vedení, samozřejmě to mělo slabší chvilky. Ale na to, že jsem tam viděl strašně moc pro mě neznámých tváří, to bylo super, vzhledem teda k nedostačující kapacitě sektoru hostů. Mezi přítomnými ševci nevidím žádné známé tváře z fanklubu. Další tedy již už třetí člen naší ,,gruppen“, který neviděl zápas až do konce, byl vyvenesen, ten si za to popravdě mohl sám. Jelikož po obdržené brance ve druhé třetině, nezvládl své emoce a s velkým nápřahem, hodil do davu před námi sedících komeťáků jedno rozpité místní velehnusné pivo. Za což byl odměněn sražením na zem od místních opičáku v oranžových vestách a následně vynesen za hlavu, trup a nohy třemi dementy. Při tomhle jejich velmi profesionálním zákroku, bylo odhozeno stranou i několik dalších poblíž stojících fanoušků, mezi kterými bylo přítomno i několik dětí. Nikdo naštěstí neutrpěl žádné zranění, jenom se rozlilo několik piv. Jelikož tohoto účastníka zájezdu známe jenom křestním jménem a nikdo na něho nemá žádný kontakt, protože došel na náš sraz nepřihlášený, doteď je nám záhadou, jak se dostal domů. Tomu ještě předcházelo a následovalo několik menších incidentů se securitkou… Místní stadion je prostě pro hosty, asi nejdebilnější a zdejší  securitka tomu jen dává korunu. Ale rozhodně to není nic, co by nás odradilo od další návštěvy …

23114633_530238057328561_1616280426_n

Po dramatickém závěru vyhráváme na nájezdy a můžeme tak začít slavit.. jupí :D, dáváme vysoký jalovec, forzu, děkujeme hráčum atd.. poté už jen míříme do aut, nasedáme a jedééém. Dozvídáme se taky, že skupinku tří zlínských se pokouší atakovat skupinka Brňáků, vše ukončuje ještě v zárodku policie a místní borce zajištuje. Chce to pro příště více obezřetnosti a nedělat ze sebe žlutý cíl! Už několika zlínským se podařilo v Brně zanechat své suvenýry, nevím, proč si někdo myslí, že zrovna mu se nemůže nic stát, pro příště méně alkoholu a víc myslet! Po cestě zastavujeme na Rohlence na večeři, někteří rozebírají hokej s několika komeťáky, jiní si hledí svého, poté vyrážíme směr Zlín. Po návratu do Zlína, ti lepší pokračují v opíjení, já mířím do postele, protože musím ráno do práce.. Teď v úterý doma proti Jihlavě a pak hurá do Kodaně!!!

DžuSíček

znak_stin