2014/15

V sezóně dochází k formování skupiny pod názvem Shoemakers Supporters. Ihned se začínají objevovat nové nápady v grafické prezentaci zlínských fanoušků. Zde jsou uvedeny pouze chorea, která byla vymyšlena pod hlavičkou skupiny. 

První choreografií pocházející z hlav Shoemakers Supporters se stalo 700 žlutých a 700 modrých fólií, které pokrývaly celou tribunu na stání, včetně obou rožků. To vše mělo být navíc doplněno jednotlivě vyřezanými písmeny, jenž by dohromady dávaly nápis “ŽLUTOMODŘÍ“. Bohužel však došlo k chybě – písmena byla vytažena zrcadlově a po pár sekundách tedy stažena.

 


Kuriozitou na českých stadionech se stal sváteční zápas ve Vítkovicích. Tomuto duelu totiž v hale přihlížely hned tři tábory fanoušků. Kromě domácích a hostů také příznivci Havířova, kteří vyrazili podpořit svého bývalého hráče Roberta Říčku, momentálně hájícího žlutomodré barvy. V úvodu utkání se nad hlavami zlínských objevila plachta s beranem s korunou na hlavě, nad ní byl vytažen nápis “Poklekněte před králem“.

Pětistovka Ševců předvedla ve vítkovické hale i druhou prezentaci. To když se střed sektoru zaplnil 150 žlutými balónky, stejný počet modrých balónků se pak objevil na krajích hostující tribuny.

 


Ševci nezapomínají to bylo hlavním motivem prvního chorea v roce 2015. Celé utkání se neslo v duchu smutného výročí 25 let od úmrtí Luďka Čajky. K uctění jeho památky byla vytažena plachta s Čajkovou podobiznou a velký nápis “Nezapomeneme“.

 

 


Před startem vrcholu celé sezóny se zlínským podařilo zjistit plány brněnských choreografů. Když pak v úvodu utkání vytahují domácí modrobílé papírové šály, zakryjí, společně s nápisem “Náhoda?!“, hostující sektor šály žlutomodré.

 

 

 


Na druhou třetinu se všichni Ševci v sektoru oblékají do žlutých pláštěnek. Nejprve pak ukazují transparent “Žloutenky on tour“, a posléze i plachtu s kapkou krve a varováním “Nakazíme vás“.