Plzeň – Zlín: „Já zomrem!“

Výjezd do Plzně vychází na neděli a začátek zápasu je naplánován již na 16:30 a to je pro nás znamení pokusit se naplnit bus! Fanklub se taky činí a snaží se vypravit mikrobus. Pár dní před výjezdem bohužel HFC pro slabý zájem fanklubáků ruší výjezd… Vzhledem k dotacím od klubu a příspěvků od svých členů jsou výjezdy HFC vždy o nemalou částku nižší než ty naše, je tak s podivem, že při své členské základně, sdílení oficiální stránkou klubu a další propagací (úsměvné je jejich sponzorování příspěvků na FB) jsou neschopní vyjet kamkoliv dál než do Vítkovic nebo Třince. Teď jsme některým opět hnuli žlučí, ale tak to prostě je a nemá cenu si nic nalhávat. Zpátky však k důležitějším věcem.

24139057_1990171414591344_1962628270_o

Nedělní výjezd začíná vlastně už v sobotu, kdy několik z nás vyráží na hodně atraktivní duel Dukla Trenčí – Nitra. Na tenhle výjezd vypravila Nitra 5 autobusů a v sektoru se jich schází asi 400. Celkem utkání sleduje 4467 diváku. Dukla bohužel poprvé v letošní sezóně doma prohrává a to 1:4. Ve dvou třetinách mi je umožněno si netradičně zabubnovat, po zápase se někdo z nás venku věnuje zdravotním procházkám atd.. já osobně jsem odchycen v místním ,, BUFET POD Schodami“ a celkem slušně tam s hlasatelem trenčínského stadionu Jurajem konzumujeme místní pochutiny všeho druhu :D… Následně se přesunujeme s klukama z YRA do centra, kde zábava pokračuje do brzkých ranních hodin. Cestou z Trenčína unášíme dva členy YRA s tím že jedou s námi zítra do Plzně! V 5 ráno přijíždíme do Zlína a jdeme konečně spát. v 9 ráno do růžova vyspaní vstáváme a po 4 hodinovém spánku jdeme na sraz…

Na srazu je nás nějak málo.. snažím se těžko vzpomenout kdo to vlastně ještě byl přihášen na výjezd a pár lidem volám, klasicky to nikdo nebere a tak velím k výjezdu! Ti co nedošli a ani se neomluvili, příště se raději ani nehlaste! Po cestě zastavujeme v Hulíně, Kroměříži, Mořících a v Brně kde nabíráme dalši lidi, v Brně děláme krátkou přestávku, nejsme na benzínce jen na nějakým parkovišti a kluci z Trenčína se někam vypravují, po vysvětelní že tady opravdu není žádný obchod se nám dostává odpovědi: Ty kokot! Já zomrem!..

24116687_1990171471258005_640450324_o

U devíti křížu dává někdo kfc, další mačkají bedny.. zábava v buse veliká, někdo se bičuje páskama od kalhot, jiní pijou jak můžou, další pijou nad své možnosti a tak zpříjemňují cestu ostatním svým obědem, klasika…Cesta ještě daleká, mě je zle jako prase a nemůžu ani pít, protože jsem slíbil že kluky z YRA zavezu po návratu do Zlína ještě zpět do Trenčína :O.. Jídlo to spravuje a dělá se mi i trochu lépé, jiným trochu hůře..  Děláme ještě nějaký dvě zastávky a na té poslední si pan Řidič uráží zrcátko o nějakou dřevěnou blbost co trčí z benzínky, akční prodavačka volá hned policii, takže čekáme na příjezd policie a pak ještě čekámé na to než to dopraváci sepíšou.. pan řidič to má za 500 a vyrážíme, zdržení asi půl hodiny.. Na stadion se tedy dostáváme se zpožděním asi v desáté minutě takže klasika. Na místě už je 24098964_543766939309006_1860158899_nLegenda, který na nás čeká a dalších asi 10 zlínských a ihned se dáváme do fandění! Domácích je celkem dost, ale z jejich strany je to velká slabota. Někteří jsou zde třeba po dlouhých šesti letech a říkají, že tenkrát tady byl jiný hukot. Těžko říct, možná je to i tím, že Plzeň zároveň hraje i v Teplicích, kam se pravděpodobně vydala i místní ultraska… Co se zde však nezměnilo je zdejší dobré občerstvení, klobásy venku, klasická i bílá – obě dobré. Ti co vyhledávají fastfoody si zas přijdou na své v místním KFC, byť je tu trochu jak pěst na oko… Po první třetině překvapivě nijak na ledě netečem, ale dívat se na to moc nedá. Co se týká našeho supportu tak to není nějaká hitparáda, ale snažíme se. Celkově se nás v sektoru pro hosty schází 40. Buhužel únava z dlouhé cesty je velká a tak rozhodně nepředvádíme to na co v takovém počtu máme. I tak jsme rozhodně slyšet a kluci na ledě o nás ví. Oproti papírovým předpokladům vyhráváme a tak v sektoru panuje dobrá nálada, radujeme se a dáváme vítěznou forzu!

Po zápase se rozhodujeme počkat ještě na hráče, to čekání je celkem dlouhé, takže si ho zpříjemňujeme fanděním 😀 Poté se zdravíme s hráči a Kaša nám dává 5l soudek piva co dostal jako nejlepší hráč Zlína, díky! S některými hráči prohodíme pár slov, většina zaslouží velké díky, kdo byl ví a kdo ne tak vědět nemusí.

24259573_1533745540013237_917290110_o

Vyrážíme.. usnout se mi samozřejmě vůbec nepovedlo, protože probíhala zábava v autobuse přenosný reprák jednoho z nás jede téměř non-stop a tak je o zábavu postaráno. Kdoví odkud se vynořuje knížka Karla Čapka a tak si někteří krátí cestu četbou. Na pár benzínkách odpalujeme nějaké to pyro, které jeden „blázen“ platí sám na své triko a děláme fotečku do alba. Při našem dovádění s ohněm kolem v autě projíždí slečna z celní správy a tak jednoho otužilce nenapadne nic lepšího než se svléci do naha a předvést jí své mužné tělo v celé své kráse, demence nabírá na otáčkách… Poté už je většina dostatečně unavená a tak se jede již v poklidu. S přispěním všech účastníků výjezdu se nám daří zaplatit bus.. A to jsme ještě dostali velkou slevu od řidiče, který je prostě borec. Jsem rád že jsme jeli, určitě to stálo za to, i když jsme nasraní samozřejmě na ty co se nahlásí na výjezd a potom bez omluvy nedorazí na sraz! Takhle to prostě nejde dělat.. Těm co dali víc než byla požadovaná původní cena díky moc! Ti co jeli určitě nelitovali, ikdyž možná čekali poněkud poklidnější průběh cesty, ale na co bysme pak vzpomínali bando?!

24167314_1990529014555584_1608876627_o

Do Zlína přijíždíme něco po 1 ráno.. někteří pokračují do hospody, jiní domů, já s klukama z YRA si50guu46l davám 15 min procházku k autu a vyrážíme směr Trenčín.. cesta tam jde v klidu až na to že jsem málem trefil jelena.. Kluky kolem 3 ráno vysazuji u nich doma a jedu zpátky do Zlína, cesta je hodně náročná dávám několik přestávek, chytám pár mikrospánků, nakonec volím variantu alespoň na půl hodinky si zdřímnout, to pomáhá, přijíždím do Zlína v 5 ráno uléhám.. v 7:30 budíček a hurá do práce a pak odpoledne ještě na derby Zlín – Slovácko… náročný život fanouška, ještě jsem se nestihl pořádně vyspat takže hrubky a kokotiny v textu přehledněte, děkuji.

Jo a v pátek se jede do Vítkovic, tak se hlaste na výjezd!:

https://www.facebook.com/events/128698281141518/

DžuSíček

 

Ikona hlavní