Předkolo play–off s Morou Olomouc

V základní části není do posledního zápasu jasné, na které příčce skončíme a s kým si zahrajeme předkolo. Nakonec to dopadlo tak, že jsme prohráli poslední utkání v Plzni a končíme na 9. místě a potkáme se s Morou, začínáme u nich… Ještě ten den zajišťujeme dopravu a děláme událost na FB.

První utkání vychází na úterý, a ČT si ho vybírá do svého programu, takže je nám jasné že více lidí z našeho tábora bude na stadionu až ve středu. Posíláme mail na olomoucký klub a sháníme informace o tom jak to bude s lístkama.

V pondělí mi volá ředitel zimáku pan Ministr s tím že k němu došel náš mejl a že se stihl informovat u nás na klubu a zjistil, že MY jsme ti problémoví a on, že by to chtěl po normální domluvě udělat v rámci mezí bez zbytečných problémů, aby jsme si to všichni společně užili… No na to všechno jsem mu řekl, že mu rozumím a chápu co tím chce říct 😀 .. ale nějak jsem nepochopil tu věc s tím že jsme ti problémoví fanoušci, bohužel mi nechtěl říct od kterého experta z našeho klubu má tuto informaci. Jinak si nemůžu na nic stěžovat ohledně komunikace s olomouckým klubem, po domluvě nám pustili i mávačky  a na středu nám slíbil i to že nám pustí choreo. Mávačky nemáme povolené ani doma, tak jsme spokojení..

1

ÚTERÝ:

Náš autobus má k naplněnosti daleko… Vyrážíme s tím, že zítra to bude určitě lepší, kluci ještě stíhají dělat napís R.I.P. NAPOLEON, který vyvěšujeme v Olomouci za zemřelého Jedličku… Sice mu většina lidí říkala jinýma přezdívkama, pro některé z nás to byl Napoleon… Ke stadionu dorážíme včas, rozdáváme lístky, u vstupu prohlídky bez problému. Když přicházím k naší tribuně, tam mě čeká trošku šok.. Nečekal jsem, že nás tam bude moc, ale asi 200 hlav, je pro mě zklamání, ale i návštěva domácích byla slabší 4271, jak uvádí oficiální údaj o počtu diváků, tam fakt nebylo 😀  Na náš počet fandíme celkem slušně, Morá nás uraží téměř od začátku, ale já to nechávám v lidech trošku nastřádat tu nenávist a ve třetí třetině už krásně rozjíždíme chorál Jebat Moru! Každopádně nejvtipnější mi přišel pokřik olomouckých: co vás tak malo? 😀 no ten nás vyloženě pobavil jelikož, jejich kotel byl přibližně stejný co náš, a jak říkám na ten počet to vůbec nebylo špatné a domácím jsme určitě minimálně rovnoceným soupeřem.

2

Středa:

Autobus už je o poznání plnější 🙂 k zimáku dorážíme s předstihem a už i před zimákem to vypadá lip, choreo, mávačky a další věci jsou vpuštěny bez problému na stadion. I Když se nás schází na tribuně ke 4 stovkám, dělali jsme tam lepší počty.. ale tak je to středa, fandí se dá se říci hodně dobře, místy je zde i náznak fanatizmu 😀 , domácí hodně přeřváváme! Prezentujeme se i jednoduchým choreem z folií a napísem: ŽLUTOMODŘÍ ŠEVCI. Olomoučtí jsou v pátek ve fandění hodně špatní, ani se neprezentují žádným choreem nebo aspoň vlajkami na tyčích. Během obou jejich domácích zápasů je to z jejich strany velká bída. Od „Vládců Moravy“ bychom toho čekali určitě víc..

333

Bus máme přistavený hned u stadionu, tak jako v úterý, takže si můžeme, tak max zafandit ještě před nastoupením do busu, což taky děláme a slavíme výhru, odpalujeme nějaké pyro registrujeme i 5 olomouckých, kterým se naše aktivity nelibí… Cesta domů už probíhá určitě v lepší náládě než v úterý, v Přerově děláme zastávku na dvou benzínkách, protože na té první nás nechce obsluha pustit dovnitř, děláme pak ještě fotku a ještě něco málo odpalujeme 🙂

Během týdne:

V pátek jsme zase prej v TV, no my máme připravené choreo a od pondělí se snažím zajistit aparaturu na dvou stojkách s mikrofonem, v samotné aparatuře problém není, tu mám domluvenou zadarmo na půjčení, od člověka který děla koncerty. Problém je na klubu, ředitel zimáku pan Navrátil mi to nepovolil, že je s tím spojeno hodně rizik, jako pro klub a kvůli tomu nám to nepovoluje. No telefonátu máme víc, v tom prvním chtěl vidět revizní papíry a technické informace a v druhém (oba během půl hodiny), už mi říkal že mluvil s právníkem a bezpečákem a že je stím spojeno moc rizik pro klub, takže nám to nepovoluje. Každopádně ty bedny měly revizní štítky, papíry by se snad někde našly…O aparatuře jsem se bavil na schůzce s panem Hostákem i panem Navrátilem oboum se to libílo, dokonce Pan Navrátil tvrdil, že to nabízel fanklubu už před několika lety! Takže škoda že to neklaplo, některé kotle v extralize to mají a určitě to je lepší než řvát do megafonu! Až v pátek odpoledne se slavnostně taky dozvídam, že máme vlastně povolený dřívější vstup na stadion..

44

Pátek:

Na choreu je zobrazen fanoušek se šálou a k tomu nápis: Tisíce lidí bojují s vámi. K tomu jsme vyhlásili akci ,,šála“, kde jsme vyzvali lidi na stání, aby přišli s hokejovou šálou, no ta plnější půlka stání a i více fanouškovsky aktivnější, byla slušně ,,zašálována“ na té druhé straně, už to bylo o něco horší. Každopádně choreo hodnotíme jako povedené, i když samozřejmě máme pořád co zlepšovat. O přestávkách vybíráme příspěvky na chorea a podaří se nám vybrat: 10 688 Kč, 50 haléřů, 7,27 eura, 5 pencí, 3 stravenky a 1 cigareta. Všem co přispěli, velice děkujeme! Tyto prostředky nám velmi pomohou v přípravě věcí na další sezónu.pr

Jelikož je většina z nás na stadionu už dříve kvůli přípravám s choreem, nevíme co se děje a neděje venku před stadionem, každopádně už před utkáním a během utkání se odehrává několik incidentů, ale vlastně k ničemu velkému ani nedošlo, dál bych to asi nerozebíral. Na stadionu je celkem slušná atmosféra, fandění hodnotím kladně, dokonce na třetí třetinu se přesouvají i bubenici z rožku ke mě za bránu. No zápas prohráváme, většina lidí utíka ze stadionu a my sklízíme choreo bubny atd. Kousek od stadionu se odehrává bitka kde olomoučtí i v přesile dostávají naloženo (alespoň takové mám info) a nakonec jsou z toho zadržení tři olomoučtí a jeden zlínský.. K ničemu zajímavému už nedošlo, kosmonauti vše bedlivě hlídají.. My už jen jdem spláchnout prohru (na ledě) a těšit se na sobotu.

55

Sobota:

Zase jsme v TV a já už si připadám jak nějaká televizní mr*ka, protože mě dávají pořád do záběru. Asi půl hodiny před zápasem šlapu jako ostatní do kopce no v tom mi zvoní telefon, že nechtěj pustit některé z nás na stadion. Danou situaci mezi sebou udiveně řešíme, někteří jsou už na stadionu, jiné pustit nechcou, že security má u vstupu nějaké papíry s fotkama a dotyčné nepouští na stadion a ještě je předávají polici k opsání. V tom se ptám sám sebe jestli pustí vůbec i mě? 😀 Procházím normálně, v největší nasranosti mi zvoní telefon, že další a další též nepustili.. Během zápasu akční security vyvádí další lidi, kteří prošli na stadion normálně. Už před zápasem jsem dospěl k názoru, že kvůli téhle buzeraci nebudeme vyvěšovat vlajku Zlíneček.. Stát se to v ,,normálním“ zápase v hlavní části extraligy, tak bych ani nespíkroval a ze stadionu bych též odešel, situaci jsem vyhodnotil, tak že bych tímhle asi nejvíc uškodil celkové atmosféře na stadioně a i možná samotným hokejistům, takže jsem i když v nasranosti dospíkroval tenhle důležitý zápas, nakonec teda i poslední v sezóně. O žadných konfliktech na stadionu nevím, celkově mi to přišlo takové klidnější. Atmosféra byla dobrá no a posledních 5 min. to byl masakr… Hukot na stadionu, kéž by to bylo každej zápas 60 minut. Následovala emotivní děkovačka Bukymu.. ale i ostatním hráčům za celou sezónu a pomalé rozcházení pryč ze stadionu.

5555

Tato série byla na hřišti vyrovnaná, ale na tribunách jsme s přehledem zvítězili my. Jedna výjezdová a jedna domácí choreografie. Mávačky venku jely téměř non-stop. Support po většinu času nadstandartní, domácí prostředí ubráněno… Dobrá práce Zlíňáci!

Sezóna je sice za námi, ale máme tu ještě fotbálek a přátele z Trenčína, kteří teprve budou hrát play-off, takže věřím že je pojedem podpořit.

Celkové zhodnocení celé sezóny a našich aktivit bude ještě následovat…

Džusíček

PYR

znak_stin