Souhrn sezóny 2016/2017

Hokejová sezóna je dávno u konce a nezbývá než si ji zrekapitulovat. Nebudeme hodnotit výkony hokejistů (na to jsou jiné stránky), ale nás fanoušků.

Tento souhrn začneme hodnocením domácích zápasů. Průměrná návštěvnost domácích zápasů se nakonec vyšplhala na číslo 4 378 diváků na zápas což je o 452 míň než v loňské sezoně. Když přihlédneme k tomu, že již třetí sezonu je Zlín v útlumu, tak se jedná o ještě relativně dobré číslo. Uvidíme, jak s návštěvností zahýbají chystané turnikety v příštím roce.

_jz_0705

Nejprve se podíváme na přípravu, která se letos bohužel obešla bez tradičního Rona cupu.  Za zmínku stojí snad jen první zápas s bratislavským Slovanem, na kterém bylo přítomno i několik aut z Trenčína. A zapomenout nesmíme ani na povedený exhibiční zápas s legendami, na který si našlo cestu 5 100 diváků, kteří vytvořili kulisu hodnou tohoto hokejového svátku.

Co se týká zbytku mistrovských zápasů asi se všichni shodneme, že žádné zázračné představení jsme jako fanoušci nepředvedli. Zmínit by šel snad jen zápas s Hradcem Králové, na který bylo připraveno letošní jediné domácí choreo. To, že je atmosféra na našem zimáku přímo úměrná s výkony našich hokejistů je již bohužel pravidlem a ani tato sezóna tedy nebyla výjimkou. I přes světlá místa, především v podobě většího zapojování tribuny za bránou a již zmíněného zápasu s Hradcem, naše fandění ve většině případů nestálo za nic. Někteří samozřejmě budou namítat, že to vidíme moc černě, ale pravdou je, že co se týká fandění v uplynulé sezoně – nikdo nemůže mít svědomí čisté.  Po hokejistech chceme všichni stoprocentní výkony, ale sami ze sebe většina z nás nevydá ani 50 %…

larry2

Zpátky k choreu pro Larryho – je jasné, že jedno domácí choreo za celou sezónu je prostě málo, ale vše záleží i na ostatních. Vlajky byly průběžně připravovány již od srpna (čili zhruba 3-4 měsíce) po počtech, které by se jen výjimečně daly zapsat dvojciferným číslem. Bohužel se pouze potvrzuje to, že pokud dojde na lámání chleba (rozuměj tvorbu chorea), jen málokdo je ochoten přidat ruku k dílu. Pozitivem budiž hlavně to, že v polovině sezony začali víc pomáhat mladí, snad jim chuť do tvorby vydrží i v další sezoně. Pokud máte zájem podílet se na tvorbě choreografií, neváhejte, nemusíte být Piccaso stačí jen chtít udělat něco navíc!

18721192_1354975267890266_930452455_o

Přesto, že doma to nebylo nijak oslnivé, pozitivum lze nalézt ve výjezdech, které byly stejně jako v předchozích sezónách velmi slušné. Vše odstartovala návštěva dalekého Litvínova, kde byla k vidění i první prezentace v sezóně. Následoval povedený vlakový výjezd do Vítkovic, kde se v sektoru sešlo přes 400 Ševců. Zajímavá představení nabídl, stejně jako v předchozích sezónách, výjezd do Olomouce, kam se opět vydaly stovky žlutomodrých a k vidění bylo i choreo, doplněné o menší pyrotechnickou vložku. Tradičně dobré počty byly rovněž v Třinci a za zmínku stojí i poslední prosincový výjezd na Spartu. Po celou sezonu jsme se také snažili poctivě zaznamenávat výjezdové počty žlutomodrých. Celkový výjezdový koeficient činí 531 571 bodů. Na konec musíme ještě vypíchnout vypravení dvou vlastních autobusů na poslední dva výjezdy sezóny (Olomouc, Třinec) což je pro naši skupinu určitě posun kupředu. Zapomenout ani nesmíme na Trenčín, který se nejen ve Zlíně několikrát objevil ve slušných počtech a naopak i my, včetně mladých, si udělali pár výletů na Slovensko.

ss

Co se týká suvenýrů tak jsme se drželi trochu stranou. Před sezónou je vydána letní série nálepek s motivy z předchozí sezóny. S prvním výjezdem do Olomouce je do prodeje uvedena i, v pořadí 4. série nálepek. V průběhu sezóny jsou vytvořeny černé čepice „Forza Ševci“ a ke konci základní části je vyrobena i série kulatých nálepek. Pro autobusový výjezd do Třince jsou pak vyrobena trička „Žlutomodří on tour.“ Aktuální nabídku věcí k prodeji naleznete ZDE.

S koncem sezóny se objevilo i velké množství lidí, kteří byli se situací na tribunách nespokojeni. Fandění sice vůbec nenapomáhaly výsledky hráčů na ledě, ale to věčně nelze brát jako výmluvu. Všichni víme, že je to již dlouhodobý problém, který je potřeba řešit. Je také potřeba si uvědomit, že fandění nestojí na čtyřech lidech a jejich „milostivém souhlasu“ co se smí a co se nesmí…není nic jednoduššího, než si to začít dělat po svém. To ale opět chce vaši aktivitu, zapojení všech lidí, kteří si myslí, že se to dá dělat jinak. Najdou se tací nebo to opět skončí u tlačítka „lajk“? Budeme se i v příští sezoně na tribunách nudit nebo zkusíme předvést, že ikdyž se delší dobu nedaří tak za to umíme vzít? Záleží na každém z vás, možnost zapojit se bude.

Co se týká vyhlídek do další sezony tak situace v klubu nevypadá zrovna růžově. Asi nikdo z nás nečeká, že by se Zlín pohyboval ve vyšších patrech tabulky, ale to nám nesmí vzít chuť chodit na zimák a jakkoliv podporovat naše barvy! Za naši skupinu můžeme slíbit, že se opět pokusíme dostat na výjezdy co nejvíce zlínských fanoušků, připravit nové suvenýry a v neposlední řadě na domácích zápasech fandit, protože právě tam nás všechny nejvíc tlačí bota. Ještě chvíli vydechneme a už za nedlouho se začneme připravovat na další sezonu, sleduj naši stránku a zapoj se!

FORZA ŠEVCI!

znak_stin