Souhrn sezóny 2017/2018

Hokejová sezóna 2017/2018 je pro Zlín již minulostí. V tradičním souhrnu se podíváme co přinesla nám fanouškům nejen na ledě, ale hlavně na našem hřišti – na tribuně.

Léto a vůbec celé předsezonní období se neslo v nejistém duchu. Konec generálního sponzora, odchod dalších opor a celková nejistota se přenesla i na prodej permamentek, kterých se prodalo o pár stovek méně než v minulých letech. Co se týká celkové průměrné návštěvnosti tak ta spadla na hranici 3 616 fanoušků na zápas. Po instalaci turniketů se tak po dlouhé době ukázala pravá čísla. Věříme, že od tohoto (doufejme) dna se opět odrazíme a návštěvy budou atakovat opět alespoň pětitisícovou hranici! Další ročník ligy bude pro Zlín patřit mezi ty nejdůležitější, podpořme klub nákupem permamentek, a neremcejme nad vším možným a nemožným! Pokud se zapojí i nové marketingové oddělení a klub zvolí vhodnou cenovou strategii, tak další ročník nemůže být z pohledu domácí návštěvnosti horší.

225

Přípravné zápasy nic moc důležitého nepřinesly, opět se hrálo se stejnými nudnými soupeři a RONA Cup byl tentokrát bez zlínské účasti. První zápas jsme odehráli na ostravském ledě kam si cestu našlo na dvě stě Ševců, kteří zde rozjeli slušnou párty. Výjezd do Ostravy se bezpochyby řadí k tomu lepšímu co jsme předvedli.

Vit2

Na první domácí zápas jsme si připravili menší choreografii, která sice nebyla bůhvíjak propracovaná, ale na fotce vypadala možná hůř než doopravdy, posuďte sami…

beran222

Po dlouhých třinácti letech se opět jelo do Jihlavy, pro mnohé nová destinace a starý klasický zimák, který má své kouzlo. Oba výjezdy do Jihlavy určitě nezklamaly, ačkoliv musíme říct, že lépe se fandilo na tom „předvánočním“.

jih222

V září nás ještě čekala Olomouc, město které někteří z nás za posledních několik měsíců navštívili už nesčetněkrát. Začátek října se pak nesl v protestech proti disciplinárnímu řádu – v utkání se Spartou se tak objevily dva transparenty poukazující na nové výmysly vedení ligy…

tr3

Na konci měsíce jsme v zápase s Libercem odprezentovali menší plachtu „ZA ZLÍN – Na všech frontách“ a  po skončení utkání jsme se přesunuli na zlínskou fotbalovou Letnou.

zaz

Jako jednu z letošních nejpovedenějších optických prezentací považujeme plachtu se starou hokejovou maskou a nápisem „Žlutomodří vlajkonoši“ v zápase s Třincem. Tento zápas byl také výjímečný v tom, že se poprvé mezi fanoušky uskutečnila sbírka na choreo. Celkově se pak vybíralo tříkrát a pokaždé se vybrala o něco větší částka než minule. Všem, kteří přispěli ještě jednou děkujeme, vážíme si vaší podpory a budeme se snažit připravit další věci na příští sezónu.

mmmm

Jeden z nejdelších námi organizovaných výjezdů se konal do Plzně kam jsme odvezli i naše kamarády z Trenčína. Pro mnohé to byl jeden z nejnáročnějších výjezdů v sezóně vůbec 🙂

Po Vánocích pak následovala cesta do Třince kam zavítalo dvě stě zlínských a kde nejen venku zahořela i nějaká ta pyrotechnika…

vvvv

Další větší choreografii si chystáme na domácí zápas s Plzní k výročí padesáti let zlínského hokeje v nejvyšší soutěži.

Kolotoč výjezdů pokračuje zápasy v Pardubicích a Liberci, následuje Brno a další. Někteří poctivci, kteří se snaží stihnout vše, už melou z posledního… Reprezentační přestávku si zpestříme výletem do Frýdku na zápas se Soči. Poté už následují pouze dva výjezdy – Sparta, kam jsme dovezli 20 lidí a Plzeň.

Celkově jsme v základní části zorganizovali 19 větších či menších výjezdů včetně předkola – „výjezdy“, kde bylo jedno auto nepočítáme. Díky všem, kteří jezdíte s námi a nevadí vám dát nějakou tu korunu navíc, když je potřeba… Do příštího ročníku se budeme snažit vymyslet další možnosti jak vám výjezdy vylepšit po všech stránkách. Zde si také zaslouží uznání Džusíček, který si organizaci drtivé většiny výjezdů vzal na starost a leckdy to neměl jednoduché…

Předkolo play-off jsme už zhodnotili – na tribuně jsme ho před Olomoucí bezpochyby ovládli my.

Co se týká výjezdových počtů obecně tak tam jsme se drželi prakticky stejně jako v loňské sezóně – 524 804 výjezdových bodů je jen o fous míň než v minulém ročníku. Když přihlédneme k Evropské lize a celkovému fotbalovému boomu ve Zlíně tak se určitě nejedná o špatné číslo… Nadále také pokračovalo navštěvování Trenčína a opačně, klukům děkujeme za podporu nejen doma, ale i venku. Doufáme, že se zase vrátí účást Zlína na tradiční RONĚ a my si tak budeme moct střihnout nějaký ten letní večírek.

Domácí zápasy přinesli jednu velkou novinku – spíkra dole za brankou. Spíkr snad krom dvou zápasů byl přítomen pokaždé a díky němu se postupně podařilo do fandění vtáhnout mnohem víc lidí. V této činnosti hodláme pokračovat. Pokusíme se rovněž vyzkoušet i reprobedny, které by měly pomoct ještě k většímu zapojení celé poloviny tribuny. Toto však bude hodně záležet i na samotném klubu a povolení této věci.

Psát, že se fandění víceméně řídilo tím co se dělo na ledě je nosením dříví do lesa… I tak se našly světlejší okamžiky, kdy si většina support užívala bez ohledu na výsledek. Pokud budeme mluvit pouze o části tribuny za brankou tak tam vidíme velký pokrok, který doufáme bude dál pokračovat.

78

Ještě něco obecně o letošních choreografiích – těch bylo celkem 6. Z toho byly 3 celotribunové. Dále jsme se prezentovali několika transparenty, na kterých jsme reagovali na aktuální dění. Celkově si myslíme, že jsme úroveň po určité loňské stagnaci posunuli zas o kousek dál. V dalším ročníku chceme navázat tam, kde jsme skončili, využít i jiné materiály a způsoby jak se opticky na tribunách prezentovat. Co nás velmi potěšilo jsou již zmíněné sbírky, které běžně fungují i v jiných fanouškovských táborech, ale ve Zlíně se touto cestou nikdy nešlo. Avšak pozor, rozhodně nechceme vybírat na každém třetím zápase, mnohem radši budeme chorea financovat z tvorby našich suvenýrů. Na toto se chceme rozhodně do budoucna také zaměřit.

6666

Co se týká další sezóny tak v plánu jsou velké věci – 90. let založení klubu je jednou z nich. Už teď začínáme řešit nápady a další nezbytnosti jak se k tomuto výročí postavit. Pokud máš zájem, nečekej až tě někdo osloví a sám se ozvi – každý kdo je ochoten obětovat kus svého volného času a překonat lenost je vítán! Pokud do dalšího ročníku stihneme vše co je v plánu tak tu naši „káru“ zas o něco poposuneme, nějaký čas si odpočiňte, ale nezapomeňte, že sezóna 2018/2019 bude na tribuně rozhodně zajímavá!

 

znak_stin