Souhrn sezóny 2018/2019

Sezóna, ve které jsme oslavili 90 let našeho klubu je již za námi, a tak přišel čas na každoroční tradiční souhrn fanouškovských aktivit. Na tribunách to opět začíná žít, a tak je letos rozhodně o čem psát.

V letních měsících bylo k vidění několik zajímavých momentů. Za zmínku stojí první přípravák s Jihlavou, kde se formujeme na tribuně za bránou a po pauze trochu rozcvičíme hlasivky na nadcházející ligový ročník. V, o poznání menším počtu, zafandíme i v zápase s Morou. Zajímavý byl i výjezd do Přerova, kde na sebe netradičním způsobem upoutáme pozornost a nakonec s našimi hráči slavíme zisk Zubr cupu. Je jasné, že soupeři typu Nové Zámky nebo Zvolen příliš netáhnou, zvlášť když jde „jen o přípravák.“ Je však škoda, že se v létě nescházíme ve větších počtech. Přípraváky jsou skvělá příležitost pořádně zafandit, vyzkoušet nové chorály, oprášit ty staré nebo si naplno užít zápas „v kraťasích“ a bez obav o výsledek.

Za bránou kromě nás letos začíná oficiálně působit i nová skupina Žlutomodří. Náš sektor je tak ověšen novou zástavou a uprostřed stání je konečně zakryta „díra“ nad rolbou. Žlutomodří o sobě dávají vědět v zápase proti Třinci, kde je vytaženo choreo „Nová síla Zlína.“

Náš zimák letos navštívilo 245 058 diváků. Což činí průměr 4 713 na zápas. Oproti minulému ročníku jsme tak zaznamenali nárůst 748 diváků na zápas, což je skvělé číslo, na které se nám snad v následující sezóně podaří navázat. Stejně jako v předchozí sezóně se scházíme na stání a fanklub naše počínání sleduje z rožku. Megafon má během sezóny na starost tradičně Džus, za kterého občas zaskočí „nové tváře“.

V letošní sezóně došlo i na vyvěšování dresů legend zlínského hokeje. Pod stropem tak od nové sezóny můžeme vidět dresy zástupců několika generací legend našeho klubu. Při vyvěšování dresu Bohumila Kožely je odprezentováno choreo věnované právě těmto výjimečným osobnostem – „Legendy vychovaly legendy“.

Z pohledu letošních optických prezentací se sezóna jeví jako úspěšná. Momentálně nás však tlačí pata ve vhodných prostorech pro tvorbu choreografií. Pokud o nějakých prostorách víte, neváhejte nás kontaktovat.

K vidění je letos i několik „nežlutomodrých“ choreí, po jejichž odprezentování zřejmě některým naskočila vyrážka. Doufáme, že jsou v pořádku a už se těší na další barevná chorea. Na státní svátek si připravujeme vlastenecké choreo s trikolórou z fólií a nápisem „Česko!“. K výročí 100 let republiky zase vytahujeme plachtu s malůvkou československého státního znaku. Výjezd do Třince je pak oživen akcí „všichni v černém,“ kde černá trička doplňují žluté rukavice, balónky a nápis „Pozor Ševci!“. Vše se vydařilo na výbornou.

Na zápas s Pardubicemi si připravujeme celostadionové choreo, k jehož realizaci přidá ruku k dílu i HFC, s významnými letopočty a čísly hráčů, které doplňuje nápis „Příběh jednoho klubu“. Právě v tento den totiž slavíme 90 let hokeje ve Zlíně. Po zápase se přemisťujeme na „místo činu“ k řece Dřevnici, kde pyrotechnikou prosvětlujeme nápis „90 let zlínského hokeje.“

Ve výjezdovém koeficientu si letos připisujeme 463 229 bodů (v loňské sezóně 524 804). V trojciferných počtech se objevujeme na Spartě, v Brně, Olomouci, Třinci a v Pardubicích. V naší výjezdové tabulce nám však stále schází počty z Boleslavi, Hradce, Litvínova a Liberce. Znáte-li je, napište nám prosím.

Jako skvělé představení hodnotíme výjezd do Varů, kam si připravujeme červenou plachtu „SK Baťa“ a nápis „ševcovská tradice.“ Vše je doplněno o balónky, skandování SK Baťa a následné kecy o tom, jak tento pokřik na hokej nepatří. Kdy konečně tito jedinci pochopí, že se nejedná o „zlý pokřik z fotbalu,“ ale o vzpomínku na zakladatele našeho klubu..?

Na několika zápasech u nás se objevují i naši kamarádi z Dukly Trenčín. Žlutomodré zástavy se pak kromě několika dalších trenčínských zápasů objevují například v Budapešti, kam se vydali kluci z YBZ.

V předkole narážíme na Mladou Boleslav a zajímavá série, na kterou máme plno ještě zajímavějších vzpomínek (a nejen my ) nakonec vyzní lépe pro Středočechy. Je však třeba vyzdvihnout naše výjezdové počty a support, který byl ve většině případů výborný, a tak si můžeme připsat alespoň dílčí vítězství na tribunách.

Letošní sezóna by se celkově dala zhodnotit jako vydařená. Přesto je tu však stále prostor na zlepšení, který je třeba co nejlépe využít. Abychom se však posunuli zase o tu pomyslnou úroveň výš, tak v následující sezóně bude potřeba každého z vás. Již příští týden všichni na svých značkách! Začínáme Zubr cupem – zápasem proti pražské Slavii.

Příběh jednoho klubu pokračuje. Buď u toho i ty!

FORZA ŠEVCI