Třinec: První výjezd – první výhra

První námi organizovaný výjezd na extraligu byl sice naplánován až na říjen, ale registrujeme v okolí zvýšený zájem, takže se rozhodneme vypravit dva tranzity.V pátek po půl třetí se tak do města oceli vydává 16 ševců oděných do jednotných žlutých trik.
Vzhledem k dopravní situaci volíme jinou trasu než obvykle, což nás ušetří dlouhého čekání v kolonách. Do Třince dorážíme čtvrt hodiny před zápasem a procházíme na lístky, které jsou určeny „domácím“, ale nikdo nejeví problém s naší přítomnosti v hostujícím kotli.
supportPo vstupu do haly vyvěšujeme vlajky (nová vlajka Lesňáku má svou výjezdovou premiéru) a pouštíme se do fandění. To je zprvu ovlivněné tím, že autobus s fanklubem ještě nedorazil, takže nás v sektoru je pouze okolo 30. S příjezdem fanklubu a dalších opozdilců se náš počet pohybuje na 70 lidech, což nám dává možnost hlasitého fandění. Zajímavostí, pro nás potěšující je, že celou první třetinu fandíme bez bubnů a k překvapení všech, jde to! A podle nás lépe než s němi. Je na místě pochválit i výkon spíkra, který dnes odvádí dobrou práci, a to i po tom co mu megafon vypovídá službu.
klobaskaO přestávce se jdeme občerstvit, bohužel na skvělé bramboráky a další dobroty, které se prodávaly u starého zimáku můžeme zapomenout. Místní klobása však není vůbec marná – šťavnatá, ale zamrzí absence křenu a chleba taky není nejčerstvější.
V druhé třetině jsou vytahovány dva a později dokonce tři bubny. Nechápeme jaký to má smysl, ale pokračujeme ve fandění podle spíkra. V druhé třetině dáváme dva góly, což zvyšuje intenzivitu supportu a fandění si všichni v kotli užívají.
V poslední části dává Třinec kontaktní gól a trochu probudí i domácí fanoušky. V závěru zápasu nás rozhodčí posílá na dvě minuty do tří a někteří místní křiklouni už vidí gól v naší síti. Jaké je pak jejich překvapení, když se zlínští ubrání asi netřeba psát.
z dalkyFandění domácích není příliš slyšet. Výjimkou je odpovídání tribun „Oceláři – Třinec“. Samotný kotel na dobrou atmosféru nestačí a tribuny se přidávají pouze sporadicky. Také repertoár domácích není příliš široký. Na fandění se nevratně podepsala výstavba nové haly, která je klasicky „počesku“ zmršená, není tedy určena pro fanoušky, ale pouze pro diváky. To je škoda, v Třinci vždy byla dobrá atmosféra.
Po konci utkání slavíme a dokonce hokejky vyhecujeme k menší děkovačce a ne pouze jejich obvyklému zatleskání. Před odchodem ještě dáváme „skřítky“ a bavíme se po svém nad čímž se podivují i mnozí fanoušci z našeho sektoru.
Na přechodu si dáme „Scatmana“, což se asi nelíbí místním, kteří na nás ukazují prostředníčky a řvou něco o valašských kurvách. Chceme jim nedostatečné vzdělání v zeměpise vysvětlit, ale bázlivý provokatér se rozhodne raději předvést polský adrenalinový sport – běh přes čtyřproudovou silnici v plném provozu. Na to jen nevěřícně zíráme.:-D Další neznalec nám za rychlou a ráznou přednášku poděkuje odevzdáním šály, kterou s radostí přijímáme.
První výjezd dopadl podle představ, uhrál se dobrý výsledek, který dokázal všechny fanoušky vyburcovat k lepšímu fandění. Snažili jsme se také zavést nové chorály, čímž chceme rozšířit zlínský repertoár. Již nyní se těšíme na další výjezd, který se uskuteční 11.10 do Hradce Králové, pokud máš zájem, napiš nám!
FORZA ŠEVCI!