Třinec – Zlín: „Bude zmlácen do ruda…!“

Pár dnů po vlakovém výjezdu do Olomouce, kde se nás sešlo několik set se chystáme do Třince. Vypadá to na celkem slušnou účast, plníme dva autobusy a dokonce i oficiálnímu fanklubu se konečně podařilo zaplnit velký autobus!

V sobotu před polednem se všichni pomalu schází u Saloonu, nálada je výborná, jedni putují do luxusnějšího povozu, druzí pak obsazují tradiční bus s oblíbeným řidičem. Před odjezdem sice ještě pár minut čekáme na poslední opozdilce, ale i tak vyjíždíme překvapivě brzy. Začátek cesty vypadá celkem nesměle jako by se snad většina šetřila na silvestra… Netrvá to však dlouho a vše jede podle zaběhlého scénáře. Děláme pár zastávek, na palubě se objevuje lopata na sníh a další podivnosti, ale každému je to fuk.

V Třinci máme rezervovaných 95 lístků, které Džus rozdává nejen našim busům, ale i fanouškům jedoucích po vlastní ose. Sektor je tak vyprodaný a žlutomodré požene do boje cca 200 Ševců. S sebou máme i pět vlajek na tyčích, které jsou kupodivu puštěny a tak je i jakástakás vizuální podpora zajištěna… Buben i spíkr jsou na místě, tuto dvojici pak doplňuje Legenda s virblem. Nevím jak se moc fandí nebo nefandí v horní části našeho sektoru, dole to ale celkem žije. Gól dáváme přibližně v polovině zápasu, slavíme a někdo má takovou radost, že zapaluje i menší hirošimu…Co už, HFC z tohoto několikavteřinového plamínku dělá druhou světovou a honí si své poslední zbytky čehosi neexistujícího, moralisti na fórech a fejsbucích rozjíždí svá moudra … JEBAT VÁS! Až najezdíte to co my, až nalozíte po kolenou při výrobě chorea to co my tak dojdětě a můžeme se bavit vy interneoví bojovníci a je nám srdečně u prdele kdo to odpálil! Samozřejmě se projevují i místní a tak vzniká menší strkanice, bohužel opět si svou polívčičku přihřívá HFC, které neohroženě řve „Vyveďte je ven!“…k tomuto asi není co dodat, někteří z nás tajně doufají v „návštěvu“ první ligy, přijetí Vesanů, Havířova, Prostějova a spol… Všichni víme, že tito jedinci, kteří na dálku hrozí pěstičkama by byli první, kteří by přestali chodit…

tri1

No nic, dva z našich jsou vyvedeni (samozřejmě ti co s tím neměli nic společného) a pokračujeme dál v podpoře našich barev. O druhé přestávce se dokonce někteří z nás dávají do debaty s jedním ze členů Rady HFC… Mnozí, „neutrální“ fanoušci se ptají proč nejsme schopní najít společnou řeč… Bohužel to opravdu nejde a nepůjde, jelikož naše nápady a směřování fandění se nikdy nebude ztotožňovat s pohledem HFC. Mnozí teď budou operovat s pyrotechnikou, ale o tom vůbec není řeč… Celé je to i o neustálých podrazech ze strany fanklubu. Jak jinak si vysvětlit situaci, kdy se jeden z nás celou třetí třetinu baví s jedním z hlavních představitelů HFC v relativně normálním rozhovoru aby si pak dotyčný dvacet minut po zápase začal honit své internetové ego (nejen) na naší skupině?

Každopádně vyhráváme 1:0, v poslední třetině si zabubnuje i jeden „starý – mladý“ bubeník, mávneme si s hokejkama a valíme ven. Venku stojí tři zlínské autobusy a opět má jeden nejmenovaný člen fanklubu –  silácké řeči… Byl by tak zmlácen do ruda jak si přeje valná většina „radikálního busu“, zachraňuje ho však jeden již bývalý člen HFC, jaká to potupa… Nasedáme a odjíždíme. Po cestě nás doprovází anton a tak klukům alespoň zpříjemníme službu menším ohňostrojem na jedné zastávce, další pak ozáří nebe u mekáče ve Frýdku.

tri2

Do Zlína přijíždíme nezvykle brzo a tak padají nejrůznější nápady kam (a za kým) jít, nakonec však zaplujeme zpátky na Saloon, kde zábava pokračuje.

Ačkoliv se může zdát, že všechny členy HFC házíme do jednoho pytle, není tomu tak, víme že i tam se najdou tací, kteří fandí a pravidelně jezdí. Letos se již několikrát stalo, že HFC nevypravilo svůj výjezd a tak někteří členové bezproblémů cestovali s námi… Bohužel jste vedeni několika jedinci, kteří (pokud vůbec dojdou na hokej) nemají zájem o zlepšení atmosféry a s takovými si nemáme co říct.

Vánoční sérii výjezdů máme za sebou, teď přichází ta část sezóny ve které se bude lámat chleba. Pojďme zas chodit na hokej, pojďme hokejky dotlačit do play-off!

Forza Ševci

tri3