Vítkovice – Zlín: Dej Ševče góól!

A je to tady, extraligový kolotoč se nám opět roztáčí! Jako prvního soupeře máme Vítkovice, což je na rozjezd přijatelné a pro fanoušky atraktivní utkání. Ačkoliv tušíme, že celý autobus nenaplníme, rozhodujeme se i tak vyjet.

V pátek 8.9. tak ze Zlína vyjíždí dva ne zcela plné busy směr Slezsko. Cestou panuje veselá nálada, je vidět, že se někteří dlouho neviděli, ale kupodivu se nijak zvlášť moc nelije, což nemusí být někdy na škodu…

Cestou vyzvedáváme další lidi a celkovým pozitivem je, že zájezd nekončí v mínusu, poděkovat musíme skvělému řidiči, který je opravdu pohodový a vstřícný, važme si toho – ne každý je takový! A samozřejmě i vám, kteří jste využili naši dopravu! Jedeme tak akorát na čas, takže žádné dlouhé pauzy neděláme a u stadionu se objevujeme 5 minut před zahájením utkání. Čáru přes rozpočet nám dělá pouze jedna otevřená pokladna a velká fronta – poučení pro příště, koupit si lístky online…

Vit1

Do hlediště se tak poslední Švec dostává několik minut po začátku utkání. Celkově se nás v sektoru schází něco kolem dvou stovek což není vůbec špatné. Vyvěšeny jsou pak tři vlajky – SSZ, YBZ a Zlíneček, megafon si bere na starost Džusíček. První třetina je co se týká fandění celkem slabá, na to jak se všichni těšili bychom čekali větší odvaz, ale jak to tak bývá, dění na tribuně koresponduje s tím co se děje na ledě. A tam je to nemastné neslané, ale viděli jsme už i horší třetiny. Na slabém začátku se podepisuje i absence bubnů, které pak dojdou v druhé třetině. Domácí dávají gól a to žlutomodrým také nevlije novou krev do žil. O přestávce se jde většina občerstvit, možná se nám to jen zdá, ale ty fronty jsou dnes nějaké delší, za to párky a cosi jako šunková klobása se nezměnily, škoda.

Druhé dějství je lepší na obou frontách, mladí dole hecují zbytek sektoru, sem tam dáme i něco „našeho“ avšak převládá klasika na kterou jsou všichni zvyklí. Do těchto chvil sem tam slyšíme domácí, je jich víc než nás, sektor mají docela zaplněný a vidíme, že fandí. Hodnotit na tu dálku je nebudeme, ale přeci jen to od nich nějaké větší terno nebylo. Své dělá i zdejší hala, kdy člověk řve, ale pomalu neslyší řvát člověka tři řady nad ním, podle speakra se však příkladně zapojuje většina, tak to má být!

Třetí třetina začíná klasicky, nic zvláštního se neděje až pak to přijde….Tím „TO“ myslíme pravý fanatismus tak jak má být, takový za který by se nemusel stydět žádný fotbalový, házenkářský či jiný fanoušek! Chorál Dej Ševče gól, operativně upravujeme a je z toho osmi, deseti minutová show (čistého času, hrubého i víc) při které se baví celý sektor. Tohle je přesně to po čem voláme, tohle je to co nás a nejen nás baví! Proč by se mělo automaticky při oslabení řvát dokolečka něco o bojování? Ano, tohle nejde uzpívat celý zápas, ale udělat si každý zápas podobnou „vložku“? Proč ne?! Konečně zlínský fanoušek nehleděl na to co se děje na ledě a jel si tu svou a bylo to parádní, viděli jste ty nechápavé ksichty domácích? Viděli jste jak jsme celou ČEZ nebo jakou arénu strčili do kapsy? Tak si to zapamatujte a navažme na to v dalších zápasech, klobouček VŠEM co tam byli!

Vit2

Po tomto činu se na sebe většina osazenstva jen nechápavě směje a tlačíme naše borce za vyrovnáním. To nakonec opravdu přichází a my tak sklízíme zaslouženě vyřvané body. V prodloužení se pak trefí Šťastný a je to doma, vyhráváme zdánlivě ztracený zápas.

Na čem musí hokejky a my zapracovat? Na děkovačce! Kaša také rychle mizí takže si Forzu dáme sami. Balíme, Džus ještě zachrání jednu menší zapomenutou vlajku fanoušků z Vnorov, a jdeme k busu. Ve Zlíně se vyloďujeme o půl jedenácté, spokojení a unavení, dobré to bylo!

Vit3

Již za týden jedeme do Jihlavy, přidej se k nám a pojeď s náma busem – bližší info ZDE!

Začali jsme dobře, jak na ledě tak na tribuně, pojďme v tom pokračovat, pojďme dokázat, že nepotřebujeme tituly k tomu, aby byl zlínský fanoušek slyšet. Je na každém z nás jaká bude tato sezona – vybereme si cestu „nudné“ první třetiny nebo fanatismus a hlasitost té třetí? Je to na nás!

Forza Ševci!