Vítkovice – Zlín: Víkend fanatika

Pauza bez hokeje je již dlouhá, a tak si ji můžete zkrátit čtením dosud nikdy nezveřejněných výjezdových reportů z více či méně dávné historie.

Vítkovice – Zlín (4.1.2019) 6:1

I když se někteří z nás stále ještě nevzpamatovali ze silvestrovských oslav a před námi byl víkendový turnaj, na výjezdu do Vítkovic jsme rozhodně chybět nemohli. Sraz dáváme v odpoledních hodinách u Čajkárny a seznamujeme se s nápoji, které nám budou dělat po dobu naší cesty společnost. Náš počet je lehkým zklamáním, ale i ve značně osekané sestavě nasedáme do autobusu a míříme do naší oblíbené výjezdové destinace.

50042799_384157235652786_1048483215821504512_nNa palubě se objevuje i několik známých tváří, jako například Andrea Pomeje, která obsazuje zadní sedadla, nebo také Ultras Hroch, kterého jsme ani tentokrát nemohli nechat doma. Vzhledem k tomu, že je bus víceméně poloprázdný, musíme pít i za nepřítomné jedince, což na některých z nás zanechává značné stopy a při první zastávce kdesi v poli jsou k vidění nějaké ty drobné karamboly a pády do sněhu. Cestou poctivě doplňujeme tekutiny, probíráme nejrůznější zážitky z předchozích cest a nevýrazní jedinci absolvují cestu do Slezska v trenkách.

Do Ostravy přijíždíme se stmíváním a opět si musíme odbýt tradiční čekání u jediné otevřené pokladny. Ve frontě někteří z nás začínají střízlivět, což je pro ně samozřejmě nepřípustné, a tak ihned po odbavení bereme útokem tamní stánky s občerstvením. Někteří kromě piva okusí i místní klobásu. Naše očekávání nebyla, na rozdíl od hladu, příliš velká. Už jsme na extraligových stadionech okusili i horší kousky, ale vítkovická „šunková“ v nás žádné nadšení, stejně jako při předchozích návštěvách, nevzbudila. Spíše naopak.

Sektor hostů se v letošní sezóně nenachází, jako tomu bývalo dříve, za bránou, ale v jednom z bočních sektorů, který je o poznání menší. V tomto sektoru se dnes schází něco přes 80 žlutomodrých. Megafon si bere Džus a dáváme se do supportu.

ll
Zápas začíná opravdu zajímavě. Padá gól za gólem – bohužel však, kromě jednoho, do naší brány. Po divoké první třetině se rozcházíme do útrob Ostravar arény. Někteří z nás se, na základě pozvání ze zápasu ve Zlíně, vydávají za Vítkovickými, kteří jsou prý velmi pohostinní, o čemž jsme měli možnost se sami přesvědčit, když nám na cestu domů přibalili krásné dárky. Díky, kluci! Zmíněná pohostinnost však bohužel neplatí o obsluze místního bufetu, kde na naše prázdné peněženky slečny reagovaly smíchem. My se však nevzdáváme a po několika neúspěšných nemravných návrzích se rozhodujeme pro výměnný obchod. Přestože nám zbyly jen občanky, obdrželi jsme tyčinky, brčko a příslib příjezdu do Zlína, na který mimochodem stále čekáme.

Zápas končí 6:1. Balíme vlajky a security s čepicemi GKS Katowice nás vyprovázejí směrem k autobusu. S policejním doprovodem opouštíme Ostravu a vydáváme se směrem k domovu. Zpočátku to vypadá na poklidný návrat domů – dokud nám však cestu nezkříží náš velmi dobrý kamarád J. L., který se slituje nad našimi prázdnými peněženkami a rozhodne se zaplatit dnešní útratu. Zábava tedy může pokračovat a na palubě autobusu se objevuje vše od sušeného masa až po nějaké to čtivo 18+.

rosenberg

V půli cesty některé z nás přepadnou myšlenky, že za pár hodin budou hrát na turnaji a že už toho bylo pro dnešní večer dost. Takové myšlenkové pochody však nejsou na místě a na palubě se objevují další, doposud skryté zásoby, které je třeba vypít. Do Zlína přijíždíme v pozdních večerních hodinách a rozcházíme se směrem k domovům.

26733641_954306284733558_1753378750668378659_nRáno se scházíme na srazu a sčítáme první ztráty, kdy někteří jedinci zřejmě nezvládli včerejší jízdu. Naopak se objevují i první posily, které včerejší zápas sledovaly z domovů a mají tak o poznání více energie než zbytek týmu. V průběhu turnaje však postupně odpadáváme a lepším výsledkům moc neprospívá ani náš pitný režim, který dodržujeme pomocí zbytků ze včerejšího výjezdu. Hra se oproti loňskému představení alespoň trochu zlepšila, ale i přesto se se skupinou rozloučíme vysokou prohrou se South Slopes a čeká nás zápas o poslední místo s Treatmeny. Ten se nám daří získat v náš prospěch a po penaltách si připisujeme alespoň tento dílčí úspěch. Po turnaji míří někteří z nás domů vydechnout, ti odolnější však míří na afterparty, kde zábava pokračuje do ranních hodin.

Víkend však ještě nekončí a ti nejvytrvalejší z nás zamíří v neděli na Čajkárnu, kam přijela plzeňská Škodovka. V poklidném duchu je tak zakončen vydařený víkend plný dojmů a zážitků, na které budeme ještě dlouho vzpomínat.

Plzen
Díky všem organizátorům turnájku, spoluhráčům i protihráčům a také všem Ševcům, kteří náš klub podpořili na prvním letošním výjezdu ve Vítkovicích!
FORZA ŠEVCI