Zlín – Liberec

V tomto reportu se nezaměříme pouze na domácí zápas s Libercem, ale popíšeme si nynější situaci s choreografiemi a našimi plány do budoucna…

Jak je naším zvykem tak samotnou hru moc popisovat nebudeme (dva góly v powerplay super, ale zbytek nestál za nic…) a vrhneme se rovnou na popis „našich“ fanouškovských věcí. Aby i nezasvěcení pochopili současnou situaci ohledně tvorby, musíme začít od předminulé sezóny. V té době máme tři schopné lidi – malíře, kteří umí kreslit a navrhovat chorea. V následující sezóně všichni bohužel v této činnosti z různých (převážně časových) důvodů končí a my tak hledáme někoho, kdo by nám pomohl. Oslovujeme nejrůznější fanoušky, jejich kamarády, „rozhazujeme sítě“ všudemožně, ale na nikoho bohužel nenarážíme. Na kvalitě choreí je absence takového člověka samozřejmě znát, tvoříme pouze 4 nepříliš složitá chorea a to ještě většinou v málo lidech.

I před začátkem letošního ročníku extraligy hledáme schopné lidi a konečně nacházíme! Ano, nedělní choreo bylo první vlaštovkou nového malíře… Původním plánem je udělat menší transparent na kterém si vyzkoušíme jak náš nový člověk umí kreslit, nakonec končíme u dá se říct malé plachty 🙂
Začínáme v sobotu dopoledne na klasickém místě venku. Počasí pro tvorbu je dobré, vítr který nám velmi komplikoval tvorbu minulé plachty, tentokrát není a ani neprší. Scházíme se tři a po nějaké době přichází ještě jeden člověk, na jeden malý transparent je to až moc. Rozhodujeme se proto změnit plán a udělat něco většího. Malíř si bere do ruky mobil a načrtává na papír první písmena. Ty pak ještě obtáhneme barvou a následně vše vybarvujeme spreji.

Poslední úpravy děláme někdy k večeru, plachtu necháváme doschnout s tím, že ji dopoledne sbalíme. Ráno prší což některým dělá vrásky na čele, protože ví, že místo, kde je plachta schovaná není ideální a může na ni protéct voda. Zákon schválnosti zafunguje a tak je plachta na dvou místech poškozená. Obvoláváme lidi, malíře, který bere spreje a kritická místa se snažíme trochu vysušit, podlepíme je a znovu nabarvíme. Tou dobou je zhruba půl hodiny do hokeje, nejvyšší čas složit plachtu zavolat taxi a vyrazit na zimák, kde ji v třetí třetině společně s vámi prezentujeme.

Tolik v krátkosti k jedné menší plachtě. Teď trochu čísel, na první letošní choreo jsme spotřebovali barvy a materiál za cca 1300 Kč. Nyní jsme nakoupili spreje za cca dva tisíce korun, kterých nám většina zbývá a budou použity na další plánovanou věc. Vše hradíme ze zisků z prodeje suvenýrů a z našich kapes. V letošní sezóně se HFC nijak na financování nepodílí. Kdo se naopak podílí jsou kluci z fotbalu, kteří nám vycházejí maximálně vstříc co se týká papírů a dalších „drobností“, díky!

U financování se ještě zastavme, nyní máme člověka, který umí kreslit, máme i „vybarvovače a podržtašky“ 🙂 a nejvíc nás trápí právě peníze. Všem, kteří kupují naše suvenýry děkujeme, jsme rádi že nás takto podporujete a i vy máte svůj podíl na tvorbě. Děkujeme také těm, kteří neřeší nějakou dvacku navíc a nechají nám při nákupu nějaké „dýško“, najdou se i tací, kteří pošlou příspěvek přímo na náš účet, díky! Pokud však chceme dělat větší a propracovanější věci budeme potřebovat víc finančních prostředků. V tuto chvíli vše řešíme a hledáme vhodnou variantu, kterou se vydáme. Pokud nám chcete pomoci, kupujte si samolepky a další věci z naší dílny, veškerý zisk jde vždy a pouze na nákup barev a věcí spojených s tvorbou.

Snad jsme vám alespoň trochu osvětlili jak se věci mají a jak se můžou mít, záleží na nás všech. Jinak stále platí, že kdo se chce jakkoliv zapojit do malování a tvorby choreografií ten může, stačí nás kontaktovat, domluvit se a dojít, třeba se jen podívat a zjistit, že ho to baví 🙂

Za Zlín!

znak_stin