Zlín – Třinec: Beran z boje nikdy neuhne!

Třetí velkou letošní prezentaci jsme zvolili na televizní zápas proti Třinci. Po papírové choreografii a následné prezentaci z igelitu jsme nyní použili kombinaci těchto materiálů.
Plánování další choreografie započalo již před uvedením chorea proti Vítkovicím. Původně jsme chtěli použít pouze igelitové vlajky avšak skutečnost, že se Ševci potýkají s herní krizí změnila situaci a chtěli jsme hráče povzbudit, takže z čistě vlajkové prezentace vzniklo kreslené „bojovné“ choreo.
BeranIIA nejbojovnější symbol ve zlínském hokeji je beran, tedy nad hlavním symbolem nebylo pochyb. Zvolit starého, leč krásného berana jsme ovšem nechtěli. Byl využíván již v několika choreografiích a jistě jej zase „oprášíme“ při lepších příležitostech. Použili jsme tedy jiného, dynamičtějšího a správně bojovného berana. K beranovi byl zvolen nápis „Beran z boje nikdy neuhne“ a jako doprovod bylo vyrobeno 300 jednobarevných vlajek.
vyroba 1S tvorbou jsme započali poměrně pozdě ve středu na státní svátek. Z důvodu časového presu jsme potřebovali co nejvíce lidí, což se podařilo! Během dvou dnů, kdy se choreo připravovalo, se na výrobě podílelo 22 různých lidí, kterým chceme velmi poděkovat. Těší nás, že se na tvorbě  objevily nové tváře, které to třeba i chytne a přijdou i příště!  Z toho důvodu se vše stihlo velmi rychle.
vyroba 2Během jednoho dne se stihlo 90 % chorea, tedy všechny vlajky, plachta i nápis. Museli jsme pouze nechat zaschnout berana, protože barva v chladném počasí nám schne na některých místech až 24 hodin. Po dobarvení a nalepení bylo již vše připraveno. Možná jen škoda, že jsme neměli výrazněji odlišné odstíny modré barvy.
Prezentaci jsme se rozhodli opět vytáhnout při úvodním vhazování a to hlavně z důvodu náročnosti vytahování plachty nad rolbou. Samotné vytažení a příprava proběhli bez problému. Pomohlo nám, že část kotle se přesunula na stání, čímž vlajky, zvláště žluté více vynikaly. Velmi kladně hodnotíme také to, že choreo bylo vytažené po delší dobu než tomu bylo v minulých případech.

beran3

Novým prvkem bylo umístění nápisu na spodní část choreografie. V minulosti jsme většinou nápis umístili nahoru a drželi jej v rukách ze všech stran, což způsobilo pokrčení a špatné natažení. Nyní jsme snad konečně našli způsob jak nápisy prezentovat čitelně tak aby je viděl celý stadion.
Celý zápas byl velmi ovlivněný průběhem, kdy ihned po začátku jsme obdrželi branku a během celého zápasu jsme si prakticky nevytvořili velkou šanci na vyrovnání. Zajímavostí zůstává přesun části bubnů a spodní poloviny rožku za bránu. Několik minut před zápasem přenecháváme bubeníkům „naše“ zábradlí tak aby nemuseli fandit úplně dole u plexi jak bylo jejich prvotním plánem. Po stažení chorea se větší část z nás schází někde nad rolbou a aktivně fandí podle spíkra, který je také dole. Z našeho místa vidíme, že se lidé okolo přidávají a také „les rukou“ nad hlavami vypadá perfektně. Jedinou chybou je, že nejsme blíž ke spíkrovi a také, že někteří z nás, kteří chystali choreo jsou rozeseti různě po tribuně. Spíkra opět trápí megafon, který chvilkami vypovídá službu a také to, že není tak na očích. Právě druhá věc by se (při případném přesunu celého kotle za bránu) časem měla vyřešit pomocí nějakého stupínku tak jako to mají jinde.
Od druhé třetiny se dost lidí přesunuje zpátky do rožku a vznikají tak prakticky dva kotle, které se snaží fandit spolu. Na celém fandění se opět podepisuje, žalostný výkon našich hokejistů a předváděná hra nikoho nemůže strhnout k lepšímu výkonu. Co musíme vypíchnout je snaha zbytku fanklubu v rožku o řvaní, palec nahoru jen tak dál! Ke konci zápasu se fandění logicky s předváděnou hrou pouze zhoršovalo.
Můžeme říct, že přesun bubnů byl zajímavý pokus a první třetina, kdy byla část stání blíž k rožku zaplněná, měla lepší atmosféru než zbylé dvě třetiny. Avšak stále trváme na názoru, že by se to mělo celé udělat organizovaněji a na delší časový úsek než je jedna nebo dvě třetiny, ze kterých si objektivní úsudek nemůže udělat nikdo.
Pozitivním aspektem včerejška je především choreografie, kterou hodnotíme jako zatím nejpovedenější v letošním roce a již nyní pro Vás připravujeme další prezentaci. Pokud se chcete příště na přípravě podílet i vy, tak se nám ozvěte! Uvítáme každou pomocnou ruku! 
Zde jsou další fotografie z tvorby:
dalsi1dalsi2
dalsi312182350_10204653993979960_1606734793_n
Ještě jednou díky všem kteří se podíleli na vzniku a HFC za dodání materiálu.

Ikona hlavní

SHOEMAKERS ZLÍN